Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Dzisiaj jest: 18 grudnia 2018

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
5 grudzień 2018
Dzieci z Przedszkola Nr 3 w Łowiczu odwiedziły wczoraj, 4 grudnia 2018 r. burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego. Wizyta najmłodszych mieszkańców Łowicza w ratuszu miejskim, podyktowana była chęcią spotkania się z burmistrzem. Burmistrz przyjął dzieci w sali radzieckiej, w której odbywają się różnego rodzaju oficjalne spotkania oraz sesje Rady Miejskiej.
Przybliżył dzieciom historię ratusza oraz opowiedział Legendę o Pelikanie, który wpisany jest w herb miasta. Wyjaśnił również dzieciom znaczenie łacińskiej dewizy znajdującej się pod Herbem Dużym Miasta Łowicza: Patriae Commodis Serviens. W tłumaczeniu znaczy ona: Być Ojczyźnie pożytecznym.

Dewiza ta dotyczy się nie tylko osób sprawujących aktualnie władzę, ale każdego z nas. Szczególne znaczenie ma w kontekście „małej Ojczyzny”, a więc miasta w którym się żyje. Tylko od nas zależy, jak ono będzie wyglądało i czy będzie się nam w nim żyło dobrze czy źle.

Dzieci zachwycone były sztandarem miasta oraz będącą symbolem władzy, laską przewodniczącego Rady Miejskiej. Oba przedmioty znajdują się w specjalnych szafach w sali radzieckiej. Pytały burmistrza m.in. o to czy jego praca jest trudna. Burmistrz przyznał że tak, bo każdego dnia podejmuje bardzo ważne decyzje. Są jednak również miłe chwile tej pracy. Jedną z nich są właśnie odwiedziny dzieci z których zawsze bardzo się cieszy. Następnie poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Niektóre z nich miały okazję założenia na siebie burmistrzowskiego łańcucha - jednego z symbolu władzy miasta.

Spotkanie przebiegało w radosnej i żartobliwej atmosferze. Na zakończenie zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2018-12-05 14:56:00)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2018-12-07 10:42:11)
Liczba odwiedzin: 65
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij