Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Dzisiaj jest: 21 września 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Gospodarka


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Niezależnie od koniunktury, łowicki rynek gospodarczy jest stabilny. W każdym roku odnotowuje się przyrost liczby podmiotów gospodarczych. Tworzą one nowe miejsca pracy.

Największe przedsiębiorstwa, funkcjonujące na terenie miasta i powiatu, wyróżniają się nie tylko wzrostem produkcji i podniesieniem jakości oferowanych towarów, ale także unowocześnieniem procesów marketingowych.

Oprócz firm rodzimych, w mieście mają swą siedzibę przedsiębiorstwa z udziałem kapitału zagranicznego – zarówno miasto jak i powiat są otwarte na wszelkie propozycje i formy współpracy od kolejnych inwestorów, pragnących przyczynić się do rozwoju naszego przemysłu, budownictwa, handlu, usług i turystyki.

Miasto i jego mieszkańców charakteryzuje duża przedsiębiorczość. Szczególnie rozwinął się tu przemysł skupiony wokół branży spożywczej, rolniczej, ogrodniczej, a także włókienniczej. Działalność prowadzi wiele podmiotów usługowych, w tym w szczególności handlowych i rzemieślniczych.

Na terenie miasta prowadzą działalność liczne instytucje otoczenia biznesu. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie władz lokalnych prowadzących aktywną politykę proinwestycyjną. Jej przejawem jest m.in. powołanie w 2007 roku Społecznej Grupy Doradców Gospodarczych, która pełni funkcję opiniodawczo - doradczą dla burmistrza w zakresie konsultowania spraw dotyczących sfery gospodarczej miasta w kilku strategicznych obszarach m.in.: strategii rozwoju miasta, aktywizacji gospodarczej, partnerstwa publiczno - prywatnego, sieci komunikacyjnej, ochrony środowiska, promocji zalet inwestycyjnych miasta.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2007-10-23 16:01:51)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2016-03-30 16:34:28)
Liczba odwiedzin: 204
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij