Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Dzisiaj jest: 21 listopada 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
1 październik 2019
W sali barkowej łowickiego muzeum, 1 października 2019 r., odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20120 Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięli udział studenci uniwersytetu oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich obecny był m.in. burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Henryk Zasępa.
Uniwersytet działa przy Łowickim Ośrodku Kultury i kierowany jest obecnie przez prezes Krystynę Kucharską. W swoich szeregach skupia zarówno seniorów z Łowicza jak i okolic. ŁUTW zachęca swoich członków do czynnego udziału w rożnego rodzaju zajęciach tj. wykłady z zakresu historii, literatury, sztuki, zdrowia, prawa i socjologii. Proponuje także seniorom aktywne spędzanie wolnego czasu uczęszczając w ćwiczeniach na basenie, aerobiku, nauce języka angielskiego i nordic walking.

Po uroczystym odśpiewaniu „Gaudeamus igitur”, studenci ŁUTW wysłuchali wykładu prof. Teresy Zaniewskiej z SGGW w Warszawie pt. „Bracia Kielanowscy w nauce i kulturze Polskiej”. W dalszej części uroczystości nadano tytuły Członków Wspierających ŁUTW oraz uhonorowano dostojnych Jubilatów ŁUTW.

W części artystycznej wystąpiła orkiestra „Łowicki Odeon”

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-10-01 15:41:33)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-10-01 15:42:30)
Liczba odwiedzin: 345
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij