Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Grzegorza, Aleksandra
Dzisiaj jest: 24 kwietnia 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
9 listopad 2018
W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę , łowicki ratusz został, 9 listopada 2018 r., ozdobiony niepodległościową dekoracją. Nawiązuje ona do mody panującej w latach międzywojennych.
Głównym elementem dekoracji są pnącza roślin oplatające filary, zdobiące wejście do ratusza. Dziś żywe rośliny zastąpiono sztucznymi. Dodatkowym elementem dekoracji jest białoczerwona szarfa powieszona z lewej (patrząc na ratusz z prawej) strony budynku oraz dwa gazony z białoczerwonych goździków, ustawionych po bokach.

Centralnym punktem dekoracji, widocznym w nocy, będzie wyświetlany już hologram z logo łowickich obchodów na którym znajduje się postać dr Stanisława Rotstada – uczestnika wydarzeń z 1918 r.

Jak udekorowany został ratusz w dwudziestoleciu międzywojennym podczas obchodów 800-lecia miasta w 1936 roku możemy zobaczyć m.in. na okładce publikacji „Łowicz. Kronika Fotograficzna 1918-1939” autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego.

Pnącza roślin wykorzystane w obu przypadkach, łączą symbolicznie przeszłość z teraźniejszością Łowicza.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2018-11-09 14:54:30)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2018-11-09 14:54:34)
Liczba odwiedzin: 243
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij