Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Teodora, Emanuela
Dzisiaj jest: 26 marca 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
12 marzec 2019
Trwają prace przy modernizacji linii kolejowej, przebiegającej przez Łowicz. Dzięki inwestycji prowadzonej przez PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wartej 2 mld zł, pociągi z Poznania do Warszawy pojadą szybciej, a pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na stacjach i przystankach na trasie. Układane są nowe tory i sieć trakcyjna. Na stacjach widać nowe perony.
W Łowiczu modernizowany jest cały Dworzec Główny. Zlikwidowano już stara kładkę nad torami i budowane jest przejście podziemne, które będzie dostosowane również dla osób niepełnosprawnych. Z tunelu będzie można wejść na poszczególne perony. Równocześnie prowadzone są prace przy budowie wiaduktu drogowego, który zastąpi przejazd kolejowo - drogowy w ul. 3 Maja oraz remont tunelu drogowego pod linią kolejową E-20, po prawej strony rzeki Zwierzyniec (Zielkówka), na drodze lokalnej od ul. Klickiego do Zielkowic.

Mając na uwadze ogrom inwestycji radni miejscy, na zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 11 marca 2019 r. wprowadzili zmiany do miejskiego budżetu i do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dzięki nim możliwa będzie budowa tunelu w ulicy Mostowej/Armii Krajowej pod linią kolejową, który udrożni tę cześć miasta. Wydatki na modernizację oczyszczalni miejskiej, będą zmniejszone o 15 mln zł w 2019 roku i o 10 mln zł w roku 2020. Wobec tego łączny koszt wydatków po stronie miasta ma wynieść 98,6 mln zł.

Na budowę tunelu wraz z infrastrukturą dróg dojazdowych we współpracy z PKP PLK miasto przeznaczy 12 mln zł w latach 2019-2023. Pozostałą kwotę pokryje kolej. Urząd Miejski w Łowiczu planuje pozyskanie na ten cel 8 mln zł z Funduszu Dróg Lokalnych w latach 2021-2022.

Decyzję o wprowadzeniu do WPF pieniędzy na budowę tunelu radni podjęli jednomyślnie.

W przypadku modernizacji oczyszczalni, decyzja zapadła większością głosów, bez głosów przeciw. Pięciu radnych klubu “PiS i Niezależni” wstrzymało się jednak od głosu.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-03-12 11:54:09)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-03-12 13:37:45)
Liczba odwiedzin: 389
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij