Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Teodora, Emanuela
Dzisiaj jest: 26 marca 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
7 marzec 2019
Trwają przygotowania do trzeciej edycji akcji pn. „Zjedz obiad z seniorem” w Łowiczu, której celem jest przeciwdziałanie samotności osób starszych oraz promocja wolontariatu jako prostego sposobu pomocy innym. Akcja polega na tym, że raz w miesiącu, samotny senior będzie miał możliwość zjedzenia wspólnie z wolontariuszem obiadu u siebie w domu lub w jednej z łowickich restauracji.
W chwili obecnej poszukiwani są wolontariusze, którzy w ramach akcji chcieliby raz w miesiącu odwiedzać seniorów, aby się z nimi spotkać i zjeść wspólny obiad. Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Łowiczu pok. 6. Koordynatorem akcji jest Jacek Rybus. Kontakt: jacek.rybus@um.lowicz.pl lub tel. 46 830 91 78.

Chęć udziału w przedsięwzięciu wyraziło już kilku wolontariuszy i 10 restauracji. Osiem z nich brało udział w poprzednich edycjach. Nowymi Partnerami są Restauracja „Nostalgia”, ul. Zduńska 41 i Łowickie Stowarzyszenie „Dać Szansę”

Partnerami akcji są: Restauracja „Polonia w Zaciszu”, ul. Kaliska 5, Restauracja „Stara Łaźnia”, ul. Tkaczew 8, Restauracja „Powroty”, plac Stary Rynek 24, Restauracja „Jarzyniak”, plac Przyrynek 16, Restauracja „Polonia”, plac Stary Rynek 4, Restauracja „Cafe Brama”, ul. Zduńska 57a, Restauracja „Na poddaszu” , ul. Zduńska 42, Restauracja „Nostalgia”, ul. Zduńska 41, Łowickie Stowarzyszenie „Dać Szansę”, Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja- Ty- My”, ul. Powstańców 1863 r.

Każda z przygotuje bezpłatny obiad dla seniora i wolontariusza. Oznaczona zostanie specjalnym imiennym Certyfikatem przynależności do projektu. Wolontariusze otrzymają imienne identyfikatory upoważniające ich do odbierania posiłków.

- Samotność nie jest niczym przyjemnym. Może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek czy status społeczny. Szczególnie narażone są na nią właśnie osoby starsze, które z racji swojego wieku i coraz częstszych ograniczeń ruchowych, zamykają się w swoich domach, nie biorąc czynnego udział w życiu społecznym. Skazani na samotność, często nie mają odwagi, a także możliwości by wyjść i spotkać się z drugim człowiekiem. Chcemy to zmienić, dlatego podjęliśmy wyzwanie - mówi burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, który patronuje przedsięwzięciu.

- Cieszymy się, że tak wiele łowickich restauracji tworzy z nami tę akcji, za co dziękujemy. Ich udział jest niezwykle ważny, bo stanowi fundament akcji. Warto również pamiętać, że pomagając starszym, pomagamy także w pewien sposób sobie. Posiadają oni bowiem ogromny bagaż doświadczeń, który może stać się dla nas inspiracją do działania oraz źródłem wiedzy o życiu.


Przypominamy, że pierwsze tego typu spotkania organizowane są w Warszawie, Płocku, Katowicach i Szczecinie. W 2016 r. do grona miast przeciwdziałającym samotności osób starszych dołączył Łowicz. Inspiratorką przedsięwzięcia była ówczesna radna Karina Sędkowska–Staszewska. Koordynatorem akcji od trzech lat jest Jacek Rybus, pracownik Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-03-07 16:05:24)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-03-11 15:47:23)
Liczba odwiedzin: 117
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij