Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Komunikaty i ogłoszenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
5 maj 2022
Zgodnie z wprowadzoną w 2018 r. nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz miasta co roku do 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej raport o stanie miasta. Raport podsumowuje działalność samorządu w roku poprzednim. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady miasta i budżetu obywatelskiego. Informacje zawarte w raporcie posłużą mieszkańcom Łowicza do zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania samorządu miejskiego.

W debacie nad raportem o stanie miasta głos mogą zabrać mieszkańcy Łowicza. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie miasta. Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu planowana jest na dzień 26 maja 2022 r. zatem na tej sesji zostanie przedstawiony raport przez Burmistrza.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 50 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Łowiczu (parter), Stary Rynek 1, w godzinach pracy urzędu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy wraz z listą poparcia dostępny będzie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łowiczu, Biuletynie Informacji Publicznej oraz w formie papierowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Debata nad raportem o stanie miasta odbędzie się podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi, która planowana jest na dzień 23 czerwca 2022 r. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszeń.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Pliki do pobrania:

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Krystian Cipiński (2022-05-05 09:47:05)
Informację zmodyfikował(a): Krystian Cipiński (2022-05-09 09:39:08)
Liczba odwiedzin: 154
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij