Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
17 wrzesień 2019
Od 1 września 2019 r. w dwóch łowickich przedszkolach jest realizowany projekt unijny pn. „Nowa jakość edukacji w naszej łowickiej integracji”. Miasto Łowicz otrzyma dofinansowanie w wysokości 901 523,40 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 1 062 998,40 zł.
Wniosek został przygotowany przez Zakład Ekonomiczno-Administracyjny w Łowiczu po przeprowadzonej diagnozie potrzeb w jednostkach objętych wsparciem.

Projekt będzie realizowany w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Jaś i Małgosia” oraz Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami”. Jego głównym celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym, w tym dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu rozszerzona zostanie oferta edukacyjna o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających kompetencje społeczno-emocjonalne (m.in. logorytmika, sensoplastyka, dogoterapia), zajęć specjalistycznych (terapia ręki, terapia słuchu metodą Tomatisa), zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy (zajęcia z elementami terapii Integracji Sensorycznej - IS) oraz zajęć rozwijających kompetencje komunikacyjne w oparciu o program PECS.

Doposażona zostanie baza dydaktyczna w specjalistyczny sprzęt, materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. urządzenie do terapii słuchu (metoda Tomatisa i Dr. Neuronowski), testy psychologiczne, tablice interaktywne, projektory i komputery.

W ramach projektu nauczyciele podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje do indywidualnej pracy z dziećmi poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-09-17 16:26:18)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-09-17 16:26:22)
Liczba odwiedzin: 144
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij