Tapety pulpitu Wyślij pocztówkę Książka teleadresowa Newsletter Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Do góry Wersja do druku Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Szukaj
Wydarzenia
  • Wydarzenia
›› Nasze miasto ›› Wydarzenia 
18 kwietnia 2011
19 metrowa palma wielkanocna
Kilkaset osób uczestniczyło w Dniu Chwały, poprzedzającym uroczystości Niedzieli Palmowej, które odbyły się 17 kwietnia na Starym Rynku w Łowiczu. Polegał on na wspólnym śpiewaniu przez wiernych pieśni religijnych, a także obejrzeniu przygotowanej przez uczniów pijarskiej szkoły pantomimy pt. „Jezus zbawia”.
Bogata w treści pantomima, wzbudziła w widzach refleksję nad swoim życiem i przygotowywała do wewnętrznego przeżycia okresu Wielkiego Postu, przed uroczystościami Zmartwychwstania Pańskiego.

Następnie o godz. 11.30 w bazylice katedralnej została odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył ordynariusz diecezji łowickiej ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba.

Po mszy na Starym Rynku odbył się tradycyjny konkurs na najładniejszą i największą palmę wielkanocną. Zwyciężyła palma mierząca ok. 19 metrów wykonana przez uczniów Gimnazjum w Popowie. Drugie miejsce przyznano 15-metrowej palmie wykonanej przez młodzież z parafii w Słupi. Trzecie zdobyła 10-metrowa palma z Bogdanowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

Organizatorami Dnia Chwały w Łowiczu byli alumni łowickiego Seminarium Duchownego.
[Galeria zdjęć]
Archiwum
‹‹‹
2007 © Copyright by Urząd Miejski w Łowiczu
Liczba odwiedzin: 17236955
Data aktualizacji: 2015-11-24
Wykonanie: P®ESTO