Tapety pulpitu Wyślij pocztówkę Książka teleadresowa Newsletter Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Do góry Wersja do druku Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Szukaj
Wydarzenia
  • Aktualności gospodarcze
›› Nasze miasto ›› Wydarzenia ›› Aktualności gospodarcze 
10 lipca 2013
V Edycja Konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego"
Konkurs na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego" jest etapem regionalnym ogólnopolskiego konkursu na "Najlepszy produkt turystyczny – CERTYFIKAT POT" organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną (XI edycja).
W tym roku jest kilka nowości. Zgłoszenia do konkursu należy dokonać za pośrednictwem strony www.polskapodajdalej.pl (zakładka APLIKACJA KONKURSOWA). Strona www.polskapodajdalej.pl to portal prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną, dedykowany zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu na "Najlepszy produkt turystyczny - CERTYFIKAT POT" i "ZŁOTY CERTYFIKAT".

Ogólne informacje o konkursie
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego organizuje konkurs regionalny już po raz piąty. Konkurs ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w województwie łódzkim oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

Czym jest produkt turystyczny?
"Produkt turystyczny to zbiór użyteczności związanych z podróżami turystycznymi, czyli dostępne na rynku dobra i usługi turystyczne umożliwiające ich planowanie, odbywanie, przeżywanie oraz gromadzenie doświadczeń z nim związanych" (J. Kaczmarek, A. Stasiak, B. Włodarczyk „Produkt Turystyczny”, PWE, Warszawa 2005).

W ramach konkursu przyjmowane są zgłoszenia zgodnie z powyższą definicją w następujących kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych (impreza turystyczna), obiekt, szlak, obszar.

Jak zgłosić się do udziału w konkursie?
Do konkursu można się zgłosić WYŁĄCZNIE za pośrednictwem aplikacji konkursowej umieszczonej na stronie www.polskapodajdalej.pl (zakładka APLIKACJA KONKURSOWA). Spośród konkursów ogłoszonych niemal w każdym regionie należy wybrać województwo łodzkie.

Przed zalogowaniem i wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu regionalnego i ogólnopolskiego. W razie wątpliwości podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego zachęcamy do skorzystania z przycisku POMOC gdzie zamieszczono instrukcję wypełniania wniosku.

Zgłaszający powinni pamiętać o dołączeniu materiałów promocyjnych (zdjęć, filmów i innych materiałów multimedialnych), które zobrazują dany produkt turystyczny. Do edycji zgłoszenia można wrócić w każdej chwili, a zatem nie trzeba wypełnić formularza w całości przy jednym podejściu. Wystarczy ponownie kliknąć na link otrzymany po zalogowaniu się do aplikacji.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 sierpnia. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do końca sierpnia na stronie www.rotwl.pl

Nagrody
Produkty wyróżnione Certyfikatem ROTWŁ zostaną objęte działaniami promocyjnymi prowadzonymi przez ROTWŁ (reklama w Internecie, wydawnictwach promocyjnych ROTWŁ, mediach lokalnych, rekomendacja przez ROTWŁ wśród przedsiębiorstw prowadzących turystykę przyjazdową). Dodatkowo Certyfikowane produkty będą mogły posługiwać się nieodpłatnie logo Certyfikatu.

Najlepsze produkty powalczą o CERTYFIKAT POT
Spośród nagrodzonych produktów Kapituła konkursu wybierze maksymalnie 3 produkty, które będą reprezentować województwo łódzkie i zostaną zgłoszone przez ROTWŁ do ogólnopolskiego konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny – CERTYFIKAT POT”.

Produkty turystyczne wyróżnione przez POT zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT. Harmonogram tych działań zostanie przygotowany w ciągu 3 miesięcy od daty przyznania Certyfikatu POT.

Laureaci poprzednich edycji konkursu:

2012
  • Certyfikat: Park Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS
  • Wyróżnienie: Tomaszowska Okrąglica
  • Wyróżnienie ROTWŁ i Gazety Wyborczej (wybór internautów) - Park Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS
2011
  • Certyfikaty: „Wieruszowski Powiat z mapą i kompasem”, Kompleks Termalno-Basenowy „Termy Uniejów”, „Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw”, „Dzień na dworze polskim”, „Nadwarciański Szlak Bursztynowy”, Zoo Safari Borysew (wznowienie certyfikatu)
  • Wyróżnienie - "Parowozownia Skierniewice - żywe muzeum starej kolei"
2010
  • Certyfikaty: Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki Dojo - Stara Wieś, Ośrodek Sportu i Rekreacji "Góra Kamieńsk", Centralne Muzeum Włókiennictwa, Centralny Łuk Turystyczny, Muzeum Bajki SE-MA-FOR w Łodzi, Noc naturystów na Fali.
  • Wyróżnienia: katalog oferty przyjazdowej "Łódź i Region Łódzki", System Informacji Turystycznej "Odkoduj Łódź", Teatr Animagia
2009
  • Certyfikaty: Park Rozrywki Kołacinek, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, Łódź, Zoo Safari Borysew.
  • Wyróżnienia: Hotel Ossa****Congres&Spa, Festiwal Jeździecki w Gajewnikach
Dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu regionalnego - Emilia Słomska - 042 663 77 33, e-mail: .
Pliki do pobrania:
Regulamin (PDF, 108.9 kB)
Archiwum
‹‹‹
2007 © Copyright by Urząd Miejski w Łowiczu
Liczba odwiedzin: 17235879
Data aktualizacji: 2015-11-24
Wykonanie: P®ESTO