Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Zdzisława, Stefana, Jakuba
Dzisiaj jest: 28 listopada 2022

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
6 listopad 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zainaugurował dzisiaj, 6 listopada 2019 r. akcję czytania bajek dzieciom uczęszczającym do Żłobka Miejskiego. Placówka ta przystąpiła do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przygotowując się tym samym do Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci, który obchodzony będzie, 2 kwietnia 2020 r. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.
W ramach akcji w Żłobku Miejskim w Łowiczu, raz w tygodniu (w czwartki) czytane będą bajki, począwszy od 14 listopada 2019 r. do 1 kwietnia 2020 r. w godzinach od 10:45 do 11:00. Dyrektor Elżbieta Paks zachęca wszystkich rodziców do włączenia się w akcję i czytania bajek swoim dzieciom w placówce. Finał akcji uwieńczy wizyta dzieci, 2 kwietnia 2020 r w Bibliotece Miejskiej im. A. K. Cebrowskiego.

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieją, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci nieprzypadkowo obchodzony jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-11-06 12:58:20)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-11-06 13:03:51)
Liczba odwiedzin: 891
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij