Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Marka, Jarosława
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2017

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Wybierz zakres:  
Zdjęcie do aktualności: Walczyli o godną śmierć
19 kwiecień 2017
Dziś mija 74. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, którego bezpośrednią przyczyną była decyzja o jego likwidacji, podjęta w ramach realizowanego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Getto warszawskie było zamkniętą i otoczoną murem dzielnicą położoną w północno-zachodniej części centralnej Warszawy, w której uwięziono Żydów warszawskich oraz przesiedlonych z gett w innych miejscowościach. Wśród nich byli również Żydzi z Łowicza.


Zdjęcie do aktualności: Dziś pierwsze egzaminy gimnazjalne
19 kwiecień 2017
Przez najbliższe trzy dni, 19-21 kwietnia 2017 r. gimnazjaliści w całej Polsce przystępować będą do EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2017. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum w Łowiczu, egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczną dzisiaj o godz. 9.00. Po krótkiej przerwie o godz. 11.00, rozpocznie się egzamin z języka polskiego. Oba sprawdziany potrwają 90 minut.


Zdjęcie do aktualności: Historyczna chwila dla Łowicza! Powstanie ...
18 kwiecień 2017
W sali radzieckiej łowickiego ratusza została podpisana umowa na kompleksową modernizację linii kolejowej E20 Warszawa - Poznań, obejmującą odcinek Żychlin - Łowicz - Sochaczew. W ramach umowy za ponad 428 mln, którą podpisano dzisiaj, 18 kwietnia 2017 r. powstanie m.in. nowa sieć trakcyjna wraz z układem zasilania o mocy rzędu 6MW, nowoczesne systemy sterowania, zmodernizowane stacje i wiadukt.


Zdjęcie do aktualności: Praca wre!
4 kwiecień 2017
Trwa przebudowa ul. Dworcowej i budowa parkingu wraz z infrastrukturą w Łowiczu. W ramach inwestycji parking przy dworcu PKP będzie miał 178 miejsc, oświetlenie i kanalizacją deszczową. Zmodernizowana zostanie również ul. Dworcowa , która zyska nowe oświetlenie, kanalizacją sanitarną i deszczową.


Zdjęcie do aktualności: Więcej patroli na mieście
4 kwiecień 2017
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu mł. insp. Marcin Grzelak podpisali, 30 marca 2017 r. porozumienie w sprawie przekazania przez Miasto Łowicz środków finansowych dla Policji w kwocie 45.000,00 zł.


Zdjęcie do aktualności: Zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych
3 kwiecień 2017
Zakład Oczyszczania Miasta w Łowiczu zawiadamia mieszkańców Miasta Łowicza, że 3 i 4 kwietnia 2017 roku, organizowana jest bezpłatna zbiórka odpadów elektrycznych i elektronicznych. Uprasza się zainteresowanych mieszkańców domków jednorodzinnych (z REJONÓW I, II, III, IV, V, VI) o wystawienie wymienionych odpadów bezpośrednio przed swoje posesje tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godziny 7:00. Odpady wystawione po tym terminie mogą nie zostać odebrane.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2015-11-12 11:26:48)
Informację zmodyfikował(a): Jacek Foks (2017-04-19 14:34:57)
Liczba odwiedzin: 79096
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij