Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Dzisiaj jest: 25 stycznia 2022

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
5 styczeń 2022
Trwa wyjątkowy, internetowy turniej „Gwiazdy na Gwiazdkę” w czasie którego sportowcy i kibice, pomagają najbardziej potrzebującym. Ze względu na pandemię Covid-19, turniej częściowo odbywa się w Internecie, a częściowo na hali sportowej.
W Internecie ruszyły licytacje wartościowych przedmiotów, pozyskanych przez organizatorów od sportowców i ludzi dobrej woli. Wśród nich są koszulki z autografami: Roberta Lewandowskiego, Kuby Błaszczykowskiego, Tomasza Kędziory, Kamila Glika i wielu innych.

Licytacje wystartowały 24 grudnia 2021 r. Można się do nich przyłączyć klikając w link
https://www.facebook.com/groups/420672085786933 A jest w czym wybierać.

Zachęcamy do licytacji bo zebrane środki w tym roku będą przekazane na pomoc dziesięcioletniej Marysi Szkop, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporna, wodogłowie pokrwotoczne (jest po wszczepieniu zastawki komorowo-otrzewnej) oraz zaburzenia przełykania.

Marysia jest karmiona dojelitowo przez PEG-a. Codziennie otrzymuje niezbędne leki na padaczkę oraz dużo witamin i suplementów. Ma niedowład 4 kończynowy. Nie chodzi, nie siedzi, nie kontroluje głowy. Jest pod opieką lekarza pierwszego kontaktu, neurologa dziecięcego, endokrynologa, neurochirurga, pulmonologa. Mimo swoich chorób dużo uśmiecha się i jest bardzo pogodną dziewczynką.

Najważniejszymi potrzebami, jakie są w pierwszej kolejności, to kosztowna rehabilitacja (w tym turnusy), konsultacje ze specjalistami, sprzęt medyczny i ortopedyczny taki, jak nowy ssak, czy leżaczek do kąpieli, a także leki. Ważnym sprzętem w rehabilitacji Marysi byłby Elektrostymulator Compex, który wspomagał by pracę mięśni.

Można również pomóc Marysi w leczeniu i rehabilitacji dokonując wpłaty na https://zrzutka.pl/x7vmrw

W piątek 7 stycznia 2022 r. o godz. 20:00 w ramach turnieju „Gwiazdy na Gwiazdkę” odbędzie się mini turniej w grę FIFA22 na konsolach. Wezmą w nim udział Krzysztof Radzikowski, Konrad Karwat, Dominik Abus oraz gość specjalny. Ich poczynania będzie można obejrzeć na kanale YouTube. Zachęcamy do kibicowania tym zmaganiom.

Turniej Główny „Gwiazdy na Gwiazdkę” w Łowiczu odbędzie się 14 stycznia 2022 r. na hali OSiR Nr 1. Wezmą w nim udział cztery fantastyczne drużyny: - Raperzy, Youtuberzy, Dziennikarze i Przyjaciele GnG. W czasie turnieju prowadzona będzie również licytacja gadżetów sportowych!

Głównym SPONSOREM tegorocznej edycji „Gwiazdy na Gwiazdkę” jest firma MDB! Honorowy patronat nad turniejem objął jak zawsze łowiczanin Maciej Rybus, piłkarz Lokomotiw Moskwa i reprezentacji Polski, a jego koordynatorem jest Krystian Cipiński, którego wspomaga sztab wielu dobrych ludzi.

Szczegóły na www.gwiazdynagwiazdke.pl oraz www.facebook.com/gwiazdynagwiazdke

Pamiętajmy, że dobro wraca.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2022-01-05 14:22:25)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2022-01-05 14:23:01)
Liczba odwiedzin: 110
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij