Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Dzisiaj jest: 8 grudnia 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
9 lipiec 2019
Przypominamy, że w ramach realizacji tegorocznego Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii rozpoczęła się kolejna edycja zajęć edukacyjno-terapeutycznych dla osób z syndromem Dorosłych Dzieci Alkoholików dla mieszkańców naszego miasta.
Grupa edukacyjno-terapeutyczna adresowana jest do osób, które wychowywały się w rodzinach z problemem alkoholowym i w dorosłym życiu mają liczne problemy związane z traumatycznymi doświadczeniami z dzieciństwa.

Syndrom DDA to „zespół utrwalonych osobowościowych schematów funkcjonowania psychospołecznego powstałych w dzieciństwie w rodzinie alkoholowej, które utrudniają osobie adekwatny, bezpośredni kontakt z teraźniejszością i powodują psychologiczne zamknięcie się w traumatycznej przeszłości. Powoduje to przeżywanie i interpretowanie aktualnych wydarzeń i relacji przez pryzmat bolesnych doświadczeń z dzieciństwa. Zniekształcenia te nie są przez DDA uświadomione.

Schematy te są destrukcyjne i powodują wiele zaburzeń pacjenta w kontakcie z samym sobą oraz z innymi osobami, szczególnie z tymi, z którymi pacjent jest w bliskich związkach (Zofia Sobolewska-Mellibruda)”. Terapia dla DDA nie jest refundowana przez NFZ, a stanowi ważną część pracy z osobami, których losy zostały zdominowane przez alkoholizm.

Zajęcia odbywają się w budynku obok Muszli Koncertowej w Łowiczu, ul. Św. Floriana 7 (Park Błonie) w soboty od godziny 9.00 do 17.00.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Rożniata - Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień, posiadająca dodatkowe specjalistyczne szkolenia dotyczące pracy z DDA.

Osoby chętne do uczestniczenia w zajęciach, proszone są o indywidualny kontakt telefoniczny z Małgorzatą Rożniatą tel. 609-568-973. Z powodu ograniczonej liczby uczestników w grupie edukacyjno-terapeutycznej, liczyć się będzie kolejność zgłoszenia.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-07-09 10:59:52)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-07-09 10:59:59)
Liczba odwiedzin: 196
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij