Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Dzisiaj jest: 22 marca 2023

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
17 marzec 2023
Wiele pokoleń mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego czekało na wiadukt w ul. Warszawska – 1 Maja. W planie zagospodarowania przestrzennego został on wpisany w 1965 roku, a więc 58 lat temu. W końcu plany te stały się rzeczywistością. Dziś, 17 marca 2023 r. o godz. 12:00 wiadukt został oficjalnie otwarty i udostępniony pieszym i kierowcom.
W uroczystym otwarciu wiaduktu wzięli udział m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, starosta łowicki Marcin Kosiorek, burmistrz miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele inwestora, czyli spółki PKP PLK oraz osoby reprezentujące wykonawcę, którym była spółka Trakcja.

Oddanie długo wyczekiwanej inwestycji zgromadziło nie tylko licznych oficjeli, ale również wielu mieszkańców Łowicza. Wśród nich obecny był Grzegorz Pełka naczelnik wydziału Inwestycji i remontu Urzędu Miejskiego w Łowiczu, który pilotował inwestycje ze strony ratusza i ma wielki wkład w jego powstanie.

Umowę na budowę wiaduktu Miasto z PKP zawarło 11. VII. 2016 roku. Aby on powstał wspólnie z PKP wybudowało do niego 2720 m. nowych dróg dojazdowych i 1300 m. ścieżek pieszo–rowerowych. Całkowita długość wiaduktu wynosi. 263 m.

Wartość wydatków miasta przy tej ważnej i strategicznej wyniosła 46 milionów 130 tys. złotych z czego pozyskano 6. 594. 801 zł. z Urzędu Wojewódzkiego oraz 1. 635. 558 zł. pożyczki z WFOŚiGW w Łodzi. Bardzo dziękujemy powyższym instytucjom za to wsparcie.

Budowa wiaduktu od pomysłu do realizacji trwała bardzo długo. Ale w końca jest. To niewątpliwie moment historyczny i należy się z niego cieszyć.

Życzymy wszystkim kierowcom, rowerzystom i pieszym bezpiecznego korzystania z wiaduktu i nowych dróg. Dzięki niemu otworzyła się przed nami nowa przestrzeń Łowicza.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2023-03-17 14:45:05)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2023-03-17 15:05:53)
Liczba odwiedzin: 112
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij