Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Kosmy, Damiana, Cypriana
Dzisiaj jest: 26 września 2022

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
14 wrzesień 2022
Z żalem i smutkiem informujemy, że 10 września 2022 r. zmarł nasz dobry i szanowany kolega Janusz Lewandowski, wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Łowiczu i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu. Był osobą, umiejąca nawiązywać szczere relacje z każdym człowiekiem, służąc mu bezinteresowną pomocą.
Jego odejście było dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem. Janusz, zanim został pracownikiem Urzędu Miejskiego, pełniąc funkcję inspektora ds. oświetlenia w Wydziale Spraw Komunalnych był pracownikiem ZSP nr 1 w którym pełnił funkcję kierownika administracyjno-gospodarczego.

W Urzędzie Miejskim w Łowiczu pracował do 2015 r. Potrafił z każdym porozumieć się i załatwić sprawy tak, by wszyscy byli zadowoleni. Z każdym miał dobre relacje i z każdym miał o czym porozmawiać. Odnosił się do wszystkich po przyjacielsku i z szacunkiem.

Janusz Lewandowski nie pochodził z Łowicza. Ale był patriotą lokalnym i dumnie reprezentował Łowicz. Zawsze gdy gdzieś wyjeżdżał, zabierał ze sobą ulotki o mieście, które zostawiał w odwiedzanych przez siebie miejscach. Miał duszę społecznika. W czasie Choinki Miejskiej wcielał się w postać Mikołaja, rozdając dzieciom prezenty. Chętnie angażował się w różne akcje charytatywne. Nie był osobą, która zabiegała o blask fleszy. Działał, można powiedzieć w ukryciu.

Był wielkim fanem sportu i oddanym kibicem Klubu Sportowego „Pelikan” Łowicz. Śledził jego wszystkie rozgrywki i często oglądał mecze. Miał wykupiony karnet kibica.

Pomimo różnych pasji, zbierał m.in. znaczki i monety, rodzinę zawsze stawiał na pierwszym miejscu. Był oddany swojej żonie Dorocie, dumny z synów Jacka i Marka oraz zakochany bezgranicznie w swoich wnuczkach Marcelinie, Julii, Majeczce i wnuczku Antonim.

Janusz urzekał swoją serdecznością, ogromnym poczuciem humoru i gościnnością. Każdy w jego domu czuł się wspaniale. Pamiętał o wszystkich rocznicach, świętach, urodzinach, imieninach, a najbliżsi i przyjaciele zawsze mogli liczyć od niego na szczere życzenia.

Pozostawił po sobie pustkę, ale również życzliwą pamięć. Janusz odszedł w wieku 75 lat.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 15 września 2022 r. o godz. 13.30 na Cmentarzu Katedralnym w Łowiczu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2022-09-14 10:09:52)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2022-09-14 10:09:55)
Liczba odwiedzin: 75
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij