Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Justyny, Franciszka, Lamberty
Dzisiaj jest: 17 września 2021

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Program współpracy z NGO


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Rada Miejska w Łowiczu 29 października 2015 roku podjęła uchwałę nr XIV/100/2015 w sprawie przyjęcia Rocznego Programu Współpracy Miasta Łowicza z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok.

Program współpracy Miasta Łowicza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie to najważniejszy dokument określający współpracę Miasta z III sektorem. Uchwalany jest corocznie lub na okres 5 lat na mocy Art. 5a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Program jest wyrazem aktywnej i otwartej polityki Miasta wobec organizacji pozarządowych.

Roczny Program Współpracy Miasta Łowicza z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok, stanowi dokument określający w perspektywie rocznej cele, zasady, przedmiot i formy współpracy, a także obszary oraz priorytetowe zadania publiczne realizowane w ramach współpracy Miasta Łowicza z organizacjami pozarządowymi, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na jego terenie lub na rzecz jego mieszkańców, oraz jest istotnym elementem lokalnej polityki społecznej i finansowej Miasta.

Celem programu jest m.in.:
  • efektywne wykonywanie zadań publicznych Miasta poprzez włączenie w ich realizację organizacji pozarządowych,
  • wspieranie wolontariatu,
  • poprawa jakości życia poprzez pełniejsze zaspokojenie potrzeb społecznych.
Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2014-01-23 13:16:22)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2016-03-18 09:55:20)
Liczba odwiedzin: 580
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij