Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Dzisiaj jest: 26 stycznia 2020

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
21 marzec 2018
W Łowiczu gościła grupa dziennikarzy prasy branżowej sektora spożywczego z Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz Francji. Goście przybyli na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Łowiczu, realizującego działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. II Oś priorytetowa: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działanie: II.2: Internacjonalizacja przedsiębiorstw, Poddziałanie: II.2.2: Promocja gospodarcza regionu.
Wizyta była jednym z elementów działań skierowanych na rzecz rozwoju współpracy handlowej łowickich firm spożywczych z zagranicą i jej współfinansowana przez Unię Europejską. W czasie dwudniowego pobytu, 19-20 marca 2018 r. dziennikarze spotkali się z władzami samorządowymi Łowicza oraz przedsiębiorcami biorącymi udział w projekcie.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie zorganizowane w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, w czasie którego dziennikarze zapoznali się z prezentacją łowickiej gospodarki i jej kluczowych branż, ze szczególnym uwzględnieniem branży spożywczej.

Następnie delegaci zwiedzili pałac Radziwiłłów oraz uczestniczyli w krótkiej wycieczce po ogrodzie francuskim, doświadczając bogactwa i znakomitości dziedzictwa kulturowego ziemi łowickiej. Kolejnym punktem programu była wizyta w Stadninie Koni w Walewicach.

Następnego dnia uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami łowickich firm sektora rolno-spożywczego w czasie których zapoznali się z technologią wytwarzanych produktów oraz wzięli udział w ich degustacji. Dziennikarze w ramach wizyty odwiedzili wiodące firmy łowickie z sektora małych średnich przedsiębiorstw: Firmę Braci Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe „FIRMA” Józef Brejnak, Spółka Ogrodniczo - Pszczelarska „PSZCZÓŁKA” w Łowiczu Sp. z o. o. oraz lidera lokalnego rynku ZPOW AGROS NOVA Sp. z o. o. sp. k.

Spotkania w przedsiębiorstwach dostarczyły dziennikarzom informacji na temat działań w zakresie promocji łowickiej żywności na świecie. Wymieniono się również wiedzą na temat rynków rolno-spożywczych krajów europejskich. Pytano m.in. o plany rozwoju, nowe kierunki eksportu, wielkość produkcji i dostawców.

Goście zwrócili uwagę na nowoczesność poczynionych i planowanych inwestycji w Łowiczu, które współistnieją z wyjątkowym, zabytkowym charakterem Łowicza i jego okolic. Byli pod wrażeniem smaku i jakości polskiej żywności oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych polskiego sektora rolno-spożywczego. Wielokrotnie podkreślali, że wiele produktów spożywczych ze względu na wysoką jakość ma ogromną szansę powodzenia w ich rodzimych regionach. Efektem wizyty przygotowanej przez Wydział Strategii, Rozwoju i Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łowiczu, będą przygotowane przez dziennikarzy artykuły, które ukażą się w renomowanych periodykach branżowych, promujących łowickie produkty rolno-spożywcze i łowicki sektor rolno-spożywczy.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2018-03-21 13:31:50)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2018-03-21 16:35:00)
Liczba odwiedzin: 991
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij