Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Eryka, Aleksandry
Dzisiaj jest: 18 maja 2024

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Komunikaty i ogłoszenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
29 kwiecień 2024
Zgodnie z wprowadzoną w 2018 r. nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz miasta co roku do 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej raport o stanie miasta. Raport podsumowuje działalność samorządu w roku poprzednim. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje w szczególności realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady miasta i budżetu obywatelskiego. Informacje zawarte w raporcie posłużą mieszkańcom Łowicza do zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania samorządu miejskiego.
W debacie nad raportem o stanie miasta głos mogą zabrać mieszkańcy Łowicza. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie miasta.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami 50 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Łowiczu (parter), Stary Rynek 1, w godzinach pracy urzędu.

Formularz zgłoszeniowy wraz z listą poparcia dostępny będzie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łowiczu, Biuletynie Informacji Publicznej oraz w formie papierowej w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Debata nad raportem o stanie miasta odbędzie się podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności zgłoszeń.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 maja 2024 r.
Pliki do pobrania:

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2024-04-29 09:33:15)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2024-05-15 15:38:58)
Liczba odwiedzin: 79
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij