Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Heleny, Wiesława
Dzisiaj jest: 22 maja 2024

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Program 500+ w Łowiczu


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Świadczenie wychowawcze – PROGRAM 500 + będzie obsługiwane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łowiczu z siedzibą przy ul. Kaliskiej 6.

Wnioski o przyznanie świadczeń od 1 kwietnia 2016r. będzie można składać osobiście w siedzibie Ośrodka – Kaliska 6, II piętro pokoje 201 i 203 oraz za pośrednictwem poczty lub elektronicznie.

Aby otrzymać świadczenie od kwietnia br. , rodzina będzie musiała zadbać, aby jej wniosek został złożony najpóźniej do końca czerwca, bowiem, zgodnie z ustawą, jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy od momentu startu programu, rodzice dostaną wyrównanie wstecz tj. od kwietnia.

W przypadku wysłania pocztą o dacie złożenia wniosku decydować będzie data stempla pocztowego.

Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwać w wysokości 500zł miesięcznie na dziecko matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka albo opiekunowi prawnemu dziecka.

Ważna definicja:

Pierwsze dziecko - oznacza to jedyne lub najstarsze dziecko w rodzinie w wieku do ukończenia 18 roku życia; w przypadku dzieci urodzonych tego samego dnia, miesiąca i roku, będących najstarszymi dziećmi w rodzinie w wieku do ukończenia 18 roku życia, pierwsze dziecko oznacza jedno z tych dzieci wskazane przez rodzica.

Osoby ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko, będą dokumentowały sytuację dochodową dołączając do wniosku zaświadczenia lub oświadczenia potwierdzające wysokość innych dochodów niż dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w art. 27, art. 30b, art. 30c, art. 30e i art. 30f ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (o te Ośrodek sam wystąpi do Urzędu Skarbowego) każdego członka rodziny.

Dochody będą dokumentowane za rok poprzedzający okres zasiłkowy. Obecnie będzie to rok 2014.

Świadczenie wychowawcze przysługiwać będzie na pierwsze dziecko osobom, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł.(netto) lub 1 200,00zł. (netto) jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne.

Jeżeli rodzina będzie ubiegać się o świadczenie wyłącznie na drugie i kolejne dziecko nie będzie konieczności dokumentowania sytuacji dochodowej, wystarczy prawidłowo uzupełniony wniosek.

Wniosek o wypłatę 500 złotych na dziecko będzie musiał zawierać dane dotyczące:
  1. osoby występującej o przyznanie świadczenia wychowawczego, w tym: imię, nazwisko, adres miejsca zamieszkania lub pobytu, miejsce urodzenia, stan cywilny, obywatelstwo, płeć, numer PESEL, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL − numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość
  2. dzieci pozostających na utrzymaniu, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, stan cywilny, obywatelstwo, płeć, numer PESEL, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL − numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość
Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2016-02-17 13:06:08)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2016-03-21 16:36:54)
Liczba odwiedzin: 1018
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij