Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Heleny, Wiesława
Dzisiaj jest: 22 maja 2024

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Menu lewe

Wspieranie rozwoju sportu


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
O tym, że „Sport to zdrowie" wie chyba każdy. Szczególnie namawiamy do uprawiania aktywnej formy wypoczynku na Ziemi Łowickiej. W Łowiczu znajduje się główne „serce regionu". Na miłośników sportu, czekają doskonale przygotowane dwie hale Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kryta Pływalnia Miejska. OSiR zachęca do korzystania z boiska do piłki nożnej ze sztuczną, profesjonalną murawą i oświetleniem, siłowni damsko/męskiej, sali do Judo i Taekwondo, tenisa stołowego, sauny oraz boisk do koszykówki i siatkówki.

Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha" przy Oddziale PTTK w Łowiczu, zaprasza na rowerowe rajdy. Na miłośników jazdy konnej czekają stadniny koni w Nieborowie i Walewicach.

Równie atrakcyjnie przedstawia się kalendarz imprez sportowych oraz działalność łowickich klubów zajmujących się różnymi dyscyplinami sportu. Na tej stronie znajdziecie Państwo wszystko na temat Sportu i Rekreacji w Łowiczu.

„W zdrowym ciele zdrowy duch" - według tego motta zachęcamy wszystkich do wykorzystania możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na Ziemi Łowickiej, tym bardziej, że wybór jest duży i każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Informujemy, że 16 października 2010 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2010 r. Nr 127, poz. 857), która zastąpiła obowiązujące: ustawę o kulturze fizycznej (tekst jedn. Dz. U. z 2007 r. Nr 226, poz. 1675 ze zm.) i ustawę o sporcie kwalifikowanym (Dz. U. z 2005 r., Nr 155, poz. 1298 ze zm.).

Zgodnie z nową ustawą sport to wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Urząd Miejski w Łowiczu w ramach zaspakajania zbiorowych potrzeb mieszkańców tworzy warunki do podejmowania działań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, poprzez szkolenie dzieci i młodzieży, organizację zawodów i rozgrywek sportowych, na realizację których tak jak w latach ubiegłych można ubiegać się o przyznanie środków finansowych w formie dotacji z budżetu miasta Łowicza.

W związku z nowelizacją w 2010 roku ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536), zmieniły się zasady i tryb udzielania dotacji dla organizacji pozarządowych, niedziałających w celu osiągnięcia zysku, wykonujących zadania gminy w sferze upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych, współpracą w tym zakresie, na naszej stronie "dotacje" zamieszczać będziemy aktualnie obowiązujące akty prawa powszechnego i lokalnego.

W dziale Sport i Rekreacji pozostawiamy również do Państwa dyspozycji informacje o ogłaszanych otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Łowiczu o zasadach finansowania rozwoju sportu w Łowiczu. O aktualnych przeprowadzanych konkursach będziemy państwa informować na bieżąco.

Ułatwiając Państwu pracę będziemy również zamieszczać do pobrania w wersji elektronicznej obowiązujące przepisy prawa odnoszące się bezpośrednio do procedur przyznawania i rozliczania dotacji w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz wspierania rozwoju sportu.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2013-12-31 12:37:50)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2020-01-10 13:37:46)
Liczba odwiedzin: 1171
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij